Exclusive Offer: Limited Time - Inquire Now!

For inquiries about our products or pricelist, please leave your email to us and we will be in touch within 24 hours.

Leave Your Message

010203
655ebeflck
655ebf0zpy
655ebf6lus
655ebf5xmt
655ebf6dmt
655ebf4wlj
652f506v56

ГЛАВНИ ПРОИЗВОДИ

за нас

Foshan Jintuo Adhesive Products co., Ltd. е основана во 2010 година. Како една од фабриката за истражување, развој и производство на леплива лента, ние произведуваме широк спектар на двојни странични ленти, како што се двострани PE/EVA/PVC пена лента, акрилна пена (VHB) лента, термопроводлива лента , лента за пренос што не е носител, двострана ПЕТ лента, двострана неткаена ткивна лента и двострана лента од фибер стакло итн.

Со нашите високотехнолошки производствени капацитети и системот за контрола на висок квалитет, ние се фокусираме на решенија за ленти за автомобилската индустрија, индустријата за електроника, индустријата за домашни апарати, индустријата за лифтови, градежната индустрија, индустријата за соларни фотоволтаици.

 • 1387 година
  +
  Основана во
 • 2070 година
  Површина на растенијата
 • 137
  + милион
  Вкупна инвестиција
Гледај Повеќе

Апликација за индустрија

Нашата фабрика

Основа за производство на електрични апарати 1

655ec633z4
фабрички 27 kb

Основа за производство на електрични апарати 2

фабрика3j0b

Основа за производство на електрични апарати 3

Нашата историја

октомври 2010 година
01

Фошан беше избран да изгради фабрика. Се состоеше од линија за обложување, неколку машини и повеќе од десетина вработени, а официјално беше основана Foshan Jintuo Adesive Products co.,ltd.

септември 2017 година
01

По години на развој, фабриката Хуижоу беше основана во 2017 година, беа пуштени во употреба две линии за обложување и беше формирана работилница од 3.000 квадратни метри и илјадници нивоа без прашина;

март 2018 година
01

Фабриката Чонгкинг е основана за главно да служи на југозападниот пазар;

јуни 2018 година
01

Примајќи владина инвестиција за купување земјиште во Фујанг, провинцијата Анхуи, беа инвестирани вкупно 200 милиони јуани за воведување на шест увезени производни линии на акрилна лента, постигнувајќи годишно производство од 20 милиони квадратни метри;

август 2020 година
01

По 10 години развој и акумулација на искуство, фабриката за сечење матрици во Шенжен беше основана во 2020 година за главно производство на материјали за мобилни телефони и преносни компјутери

01
Сакате да разберете повеќе
Добивајте ажурирања и понуди од Tonze
изложба1pe8
изложба25io
изложба3bn7
010203
652f53f10y
Како претпријатие кое интегрира истражување и развој и производство, ние сме посветени на развивање и производство на ленти кои ги поминуваат стандардите за квалитет ISO9001. Нашата посветеност на звук дизајн, напредни материјали и квалитетни техники на производство нè издвојува од нашите конкуренти.

Обезбедување на клиентите со најдобрите решенија за лепило

Ние разбираме дека секој бизнис е уникатен и има различни барања за лепливи производи. Нашиот тим од експерти тесно соработува со клиентите за да ги разберат нивните специфични потреби и да развијат решенија прилагодени кои ефикасно се справуваат со нивните предизвици. Без разлика дали се работи за сопствени големини, бои или својства на лепило, ние имаме експертиза и способности да обезбедиме персонализирани производи кои ги исполнуваат точните спецификации на нашите клиенти.

Обезбедете приспособени решенија за нашите клиенти

Ние ставаме голем акцент на производство на висококвалитетни лепливи производи со исклучителни перформанси и издржливост. Ние се придржуваме до стандардите за квалитет ISO9001 и строгите процеси за контрола на квалитетот за да се осигураме дека нашите клиенти добиваат производи со највисоки стандарди.

Стоиме зад квалитетот на нашиот производ

ВЕСТИ ЗА ПРЕТПРИЈАТИЕ

Прочитај повеќе
01